Ballina Lajme Drejtoresha e Sh.Sh Bujanoc: Kemi edhe një të dyshuar me koronavirus në...

Drejtoresha e Sh.Sh Bujanoc: Kemi edhe një të dyshuar me koronavirus në Bujanoc

1688
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Përveç një rasti të konfirmuar, kemi edhe një person tjetër nga territori i komunës së Bujanocit, i cili dyshohet se është i infektuar me koronavirus, tha kryetari Shaip Kamberi në Selinë e Emergjencave të Premten.

Drejtoresha e Qendrës Shëndetësore, Dr Lela Jovanoviç, konfirmoi se rezultatet e testit janë në pritje.

----

Kamberi tha se “situata po përkeqësohet” dhe, së bashku me Dr. Jovanoviç, u bëri thirrje qytetarëve që t’u përmbahen masave të përcaktuara në luftën kundër Covid-19.

Siç kemi raportuar më herët sot Karakacka, i banuar nga një njeri që ishte pozitiv me koronavirus të premten në mëngjes, është dezinfektuar plotësisht dhe tërësisht.

Sipas të dhënave zyrtare, që nga 2 prilli, janë 1,135 persona në izolim në Bujanovac.

Më tepër lexoni për rastin e parë pozitiv në Bujanoc me koronavirus..

https://bujanoci.net/ne-bujanoc-sapo-u-konfirmua-1-pozitiv-me-koronavirus/

----- ----