Ballina AKTUALE Dr. Pavloviq: Ka arsye për optimizëm

Dr. Pavloviq: Ka arsye për optimizëm

141
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Drejtori i Qendrës Shëndetësore Bujanovac, Dr. Daliborka Pavlović, vlerësoi se situata me virusin corona në Bujanovac është akoma e pafavorshme, por që ka akoma arsye për optimizëm:

– isshtë e dukshme që numri i ekzaminimeve të para në ambulancën Kovid po zvogëlohet dhe numri i kontrolleve po rritet, gjë që shpall ditë më të mira dhe qetësim në periudhën e ardhshme, tha ajo në seancën e sotme të Selisë lokale të Situatave të Urgjencës/Bujanovacke/.

---- ----
----
-----
-----