Ballina AKTUALE Dr. Nestorovic: Edhe 40 persona mund të vdesin nga virusi në Serbi,...

Dr. Nestorovic: Edhe 40 persona mund të vdesin nga virusi në Serbi, nuk do të ketë valë të dytë të virusit

462
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Dr. Branimir Nestorovic, anëtar i Shtabit të Krizave Serbe për luftën kundër koronavirusi, vlerësoi sot se rreth 40 persona të tjerë mund të vdesin në Serbi nga koronavirusi.

– Gjithçka do të shkojë deri në fund të majit, nuk besoj se do të hyjmë në qershor me disa surpriza në lidhje me shfaqjen e virusit – i tha Nestoroviç Focus në TVB92.

----

Ai tha se ishte më i lirë në qasjen dhe qëndrimin e tij për të shfuqizuar shtetrrethimin, dhe tha se ai mendonte se nuk do të kishte valë të dytë të epidemisë. Sipas tij, është e dukshme që virusi po dobësohet, se epidemia është në fund të saj dhe se njeriu duhet të mësojë të jetojë me virusin.

Nestorovic tha se ditët e fundit askush nuk guxoi të thoshte se ishte koha për të hapur dhe se masat ishin zgjeruar më shumë për shkak të aspektit psikologjik.

----- ----