Ballina Lajme vendore Dr Bejtulla Ajeti: Lutje! Nesër ditë tregu në Bujanoc, për sigurin tuaj...

Dr Bejtulla Ajeti: Lutje! Nesër ditë tregu në Bujanoc, për sigurin tuaj qëndroni në shtëpi

2687
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Nesër në Bujanoc është ditë tregu, dhe tregun e Bujanocit e vizitojnë zakonisht shumë qytetarë, grumbuj të mëdha.

Mirëpo, nesër nuk është ditë e zakonshme pasi këto ditë në Serbi, Kosovë dhe Maqedoni pra shtetet rreth nesh , virusi korona po përhapet me shpejtësi të madhe, dhe për të qenë të sigurt mënyra e vetme është të qëndrojm në shtëpi.

----

Ndërkoh, doktori i qendrës emeregjencës në Bujanoc, Bejtulla Ajeti, ka shkruar një lutje për qytetarët.

Shkrimi i plotë:

“Lutje:

Neser dite e hene, dite tregu ne Bujanoc. E marte dite tregu ne fsh. Bilaç.

Ju kisha lut te gjithe qytetareve te komunes qendroni ne shtepi. Mos u ekspozoni ndaj virusit, mundesite qe te shperndani, apo te merni virusin jane shume te medha. Ju lutem qendroni ne shtepi.

Dr. B. A.#StayHome”.

----- ----