Ballina Sport Dortmundi merr vendimin për trajnerin Lucien Favre

Dortmundi merr vendimin për trajnerin Lucien Favre

22
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Lucien Favre do të jetë të paktën deri në vitin 2021 trajner i Dortmundit, pasi ka rinovuar kontratën. Këtë e ka njoftuar klubi gjerman përmes një postimi në “Twitter”

Edhe pse verdhezinjtë nuk arritën dot të fitonin trofe këtë sezon, trajneri zviceran ka zgjatur kontratën me Dortmundin.

----

Këtë sezon ai ndërtuar një skuadër shumë të mirë, e cila deri në javën e fundit ishte në garë për titullin, por në fund ia “rrëmbeu” Bayern Munchen.

Klubi gjerman beson te 61-vjeçari, pasi me blerjet e reja, sezonin që vjen, do të tentojnë të thyejnë hegjemoninë e Bayernit.

Favre e mori drejtimin e Dortmundit verën e vitit të shkuar dhe në 45 sfida ai ka një mesatare prej 2.11 pikësh për ndeshje.

The post Dortmundi merr vendimin për trajnerin Lucien Favre appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.

----- ----