Ballina Lajme nacionale Dorëzohet Serbia: Kosova do e fitojë pavarësinë në gjithë territorin e saj...

Dorëzohet Serbia: Kosova do e fitojë pavarësinë në gjithë territorin e saj (VIDEO)

417
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ende mjegull në dialogun Kosovë- Serbi, tensione politike, ndërhyrje nga SHBA- BE si dhe një marrëveshje e fshehtë që po aludohet mes Vuçiç dhe Thaçit prej takimit të tyre të fundit në Shtëpinë e Bardhë.

Por deklaratat e Vuçiç janë tejet kontradiktore. Sot Presidenti serb tha se nuk ka marrëveshje të fshehtë, pra ajo që do të çojë në ndarje të territoreve.

----

Më parë Vuçiç pranoi se nuk do të jetë ai që do të firmosë njohjen e Kosovës dhe i propozoi serbëve të zgjedhin një President tjetër nëse duan këtë gjë.

Kurse 3 ditë më parë një video në mediat serbe gjatë një intervistë Vuçiç thotë se Kosova do e fitojë pavarësinë në gjithë territorin e saj dhe për këtë fajtor nuk do të jetë ai si President.

----- ----