Ballina Lajme nacionale Donik: Jam serb dhe Bosnja nuk do të mbijetojë gjatë

Donik: Jam serb dhe Bosnja nuk do të mbijetojë gjatë

23
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Milorad Dodik, anëtari i presidencës treanëtarëshe të Bosnje e Hercegovinës, tregon se është ndjerë gjithnjë serb, dhe se Bosnja sipas tij nuk do të mund të mbijetojë gjatë.

Dodik, një politikan që shpesh është parë si “person non grata” nga diplomatë perëndimorë, thekson se kjo vjen nga fakti që gjithnjë ka thënë të vërtetën e kjo, nuk pëlqen.

Ai këto qëndrime i ka shprehur në një inervistë të dhënë për një medium në Shqipëri.

Për më shumë, ndiqeni intervistën e Dodikut të Republikës Srspka.

---- ----
----
----- ----
-----