Ballina Lajme Bota/Rajoni Donald Trump sulmon Kamala Harris-in: Një përbindëshe, një komuniste!

Donald Trump sulmon Kamala Harris-in: Një përbindëshe, një komuniste!

34
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Presidenti republikan Donald Trump e ka quajtur “përbindësh” demokraten Kamala Harris, e cila mund të bëhet Zv.presidentja e parë e Shteteve të Bashkuara nëse ai nuk fiton një mandat të ri.

Në bisedën e parë që kur ai ishte pozitiv për koronavirusin, Donald Trump, i cili sipas sondazheve të opinionit mbetet shumë pas kundërshtarit demokrat Joe Biden, veçanërisht në mesin e grave, e quajti dy herë Kamala Harris në këtë mënyrë.

“Gjithçka që ajo thotë është një gënjeshtër,” i tha ai Fox Business, një ditë pas një debati midis Harris dhe Zv.presidentit Mike Pence.

Pence e “shkatërroi” atë, shtoi Trump.

Kandidatja e parë me lëkurë të errët e partisë së madhe, Kamala Harris, sulmoi vazhdimisht qeverinë për menaxhimin e krizës COVID gjatë debatit, të cilin ajo e quajti “humbja më e madhe e të gjitha administratave presidenciale në historinë e vendit”.

Trump i tha Fox Business Network se ajo ishte një “komuniste”, dhe e akuzoi atë për “dëshirën për të hapur kufijtë në mënyrë që vrasësit dhe përdhunuesit të hynin në vendin tonë”.

---- ----
----
----- ----
-----