Ballina Lajme Bota/Rajoni Donald Trump: Po ndalim ‘vrasjet masive’ mes Kosovës e Serbisë

Donald Trump: Po ndalim ‘vrasjet masive’ mes Kosovës e Serbisë

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka deklaruar gjatë një tubimi zgjedhor në Karolinën Veriore se ai është duke ndaluar ‘vrasjet në masë’ midis Kosovës dhe Serbisë.

“Po i ndalim vrasjet masive mes Kosovës dhe Serbisë. Ata janë duke u vrarë me vete për aq shumë vjet. Ndalni vrasjet. Miq të bëhemi së bashku”, ka thënë Trump.

Trump gjithashtu goditi me fjalë Karolinën Veriore ka kritikuar vazhdimisht administratat e mëparshme për mënyrën se si e kanë drejtuar politikën e jashtme.

“E dini, këtë e kanë bërë për qindra vjet, sinqerisht, nën emra të ndryshëm”, ka thënë Trump.

---- ---- ----
-----