Ballina LifeBizare Do befasoheni/ 30 foto nga Toka, që duken si në një planet...

Do befasoheni/ 30 foto nga Toka, që duken si në një planet tjetër

44
SHPËRNDAJE

Ndërsa Elon Musk dhe pasuesit e tij po planifikojnë të kolonizojnë Marsin, planeti ynë (Toka) vazhdon të na befasojë përmes imazheve magjepsëse.

Fotografitë e Tokës na kujtojnë disa skena të filmave fantastikë “me dyer të hapura drejt universeve paralele” që tregojnë botën përreth nesh nga një anë krejtësisht tjetër, mahnitëse dhe tërheqëse.

Bright Side sjell disa fotografi që mund të ndryshojnë idetë tuaja rreth planetit ku ne jetojmë.