Ballina Lajme nacionale Dje dha dorëheqje, ja ku gjendet sot Ramush Haradinaj

Dje dha dorëheqje, ja ku gjendet sot Ramush Haradinaj

95
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje të papritshme dje nga posti i kryeministrit të Kosovës.

Këtë vendim, siç ka thënë ai e ka marrë pasi ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale në Hagë.

E sot Haradinaj mëngjesin e ka kaluar së bashku me familjen.

Vëllai i tij, Vetoni, ka postuar një fotografi në Facebook ku shihen nëna e tyre dhe daja, Nazmiu.

Pas dorëheqjes së Haradinajt, kanë pësuar shumë reagime në mbështetje të tij. /ORAinfo/

---- ---- ----
-----