Ballina Lajme nacionale Dje dha dorëheqje, ja ku gjendet sot Ramush Haradinaj

Dje dha dorëheqje, ja ku gjendet sot Ramush Haradinaj

92
SHPËRNDAJE

Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje të papritshme dje nga posti i kryeministrit të Kosovës.

Këtë vendim, siç ka thënë ai e ka marrë pasi ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale në Hagë.

E sot Haradinaj mëngjesin e ka kaluar së bashku me familjen.

Vëllai i tij, Vetoni, ka postuar një fotografi në Facebook ku shihen nëna e tyre dhe daja, Nazmiu.

Pas dorëheqjes së Haradinajt, kanë pësuar shumë reagime në mbështetje të tij. /ORAinfo/

-----