Ballina Lajme nacionale “Ditët e diasporës”, hapet panairi i artizanaleve në Prishtinë

“Ditët e diasporës”, hapet panairi i artizanaleve në Prishtinë

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Është hapur sot panairi me punime artizanale, veshje kombëtare dhe ushqime tradicionale në kuadër të “Ditëve të diasporës”, panair ky që do të qëndrojë i hapur në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë deri më 27 korrik.

Zëvendësministri i Diasporës, Isni Kilaj, u shpreh i lumtur me hapjen e këtij panairi, teksa bëri të ditur se kjo ministri për dy muaj rresht do të organizojë aktivitete të ndryshme në tërë vendin.

“Ky panair i artizanaleve ka po këtë mesazh, po këtë qëllim, sepse ne jemi të interesuar të jemi afër diasporës. Ne ju ftojmë të gjithë juve që të merrni pjesë në këtë panair, sidomos mërgimtarët që të kontribuojnë edhe në këtë aspekt”, tha ai.

---- ----
----
----- ----
-----