Ballina Lajme Bota/Rajoni Ditë e bardhë për Spanjën pas makthit me qindra viktima në ditë,...

Ditë e bardhë për Spanjën pas makthit me qindra viktima në ditë, vendi drejt fitores

29
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Spanja pas disa muajsh në panik, këtë fillim qershori nuk ka shënuar asnjë viktimë nga koronavirusi. Të dhënat e fundit tregojnë se në Spanjë janë konfirmuar vetëm 71 raste të reja pozitiv me Covid 19 dhe asnjë viktimë.

Mediat spanjolle bejne me dije se deri më tani numri i viktimave nga koronavirusi në Spanja ka shkuar në 27 127 persona ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve në 239 638.

----

Këtë të hënë në Spanjë rreth 70 % e popullsisë tashmë kanë hyrë në fazën e dytë të lehtësimit të masave kufizuese.

Ndërkohë që Madriti vijon të jetë një ndër qytetet që akoma nuk është zbatuar sërish lehtësimi i masave kufizuese ndaj koronavirusit.

----- ----