Ballina Lajme nacionale Diskutohet për marrëveshjet që do të nënshkruhen në mbledhjen e Kosovës dhe...

Diskutohet për marrëveshjet që do të nënshkruhen në mbledhjen e Kosovës dhe Shqipërisë

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

 

Në prag të takimit mes dy qeverive shqiptare, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë, ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi priti ambasadorin shqiptar, Qemal Minxhozi.

Në këtë takim u diskutua për marrëveshjet që do të nënshkruhen të shtunën, por edhe bashkëpunimet që mund të ndodhin në vijim. Gjithashtu, u njoftua që të hënën në Kosovë do të vijë ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, i cili do të pritet nga ministri Kuçi.

Ministri dhe ambasadori diskutuan edhe për bashkëpunim në fushën e energjisë.

Mundësia e turizmit komplementar në aspektin sezonal mes Kosovës dhe Shqipërisë, ishte ajo që ambasadori Minxhozi e kërkoi që të fuqizohet duke ngritur kapacitete të reja për të pritur turistë nga Shqipëria gjatë sezonit të dimrit.

The post Diskutohet për marrëveshjet që do të nënshkruhen në mbledhjen e Kosovës dhe Shqipërisë appeared first on RTV21.

---- ---- ----
-----