Ballina Shëndetësi Disa nga vitaminat më të mira për rritjen e flokëve

Disa nga vitaminat më të mira për rritjen e flokëve

19
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Janë me mijëra shkaqe të humbjeve të flokëve, flokë pa volumë, rritje të ngadalshme etj, dhe mungesa e vitaminave zakonisht mund të jetë një shkaktarë i madh i kësaj gjendje, raporton “The trendSpotter”, transmenton lajmi.net.

Po ashtu, futja e trupit tuaj në dieta ose për shak stresit fizik dhe psiqik, mund të shkaktojë në humbjen e flokëve dhe të shkëlqimit të tyre.

Për këtë arsye, nëse dëshironi që flokët tuaj të jenë në gjendjen më të mirë, mundoheni që sado pak të merrni vitaminat që ju mungojnë, dhe disa të tjera që rekomandohen nga mjekët për te pasur flokë të shendetshëm. /Lajmi.net/ 

---- ---- ----
-----