Ballina Shëndetësi Disa nga arsyet që do ua mbushin mendjen të hani lakra brukseli...

Disa nga arsyet që do ua mbushin mendjen të hani lakra brukseli çdo ditë

26
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Lakrat e brukselit nuk preferohen shpesh, por ato supozohet se janë të pasura me minerale ushqyese, transmeton lajmi.net.

Ato mund të gatuhen në mënyra të ndryshme, duke na siguruar marrjen e nevojave të përditshme të vitaminave, mineraleve dhe substancave të tjera të dobishme.

Në paragrafët e mëposhtëm, ne kemi siguruar disa prej arsyeve shëndetësore, të cilat do iu bëjnë ta merrni në konsideratë konsumin e këtij lloji të lakrës çdo ditë.

Ndiqini ato më poshtë:

– Kanë fuqi për të luftuar kancerin

– Ndihmojnë në shëndetin e kockave

– Ndihmon në menaxhimin e diabetit

– Kuron probleme me sy

– Iu bën të dukeni më të rinj. /Lajmi.net/

---- ----
-----