Ballina Sport Dikur ishte lojtari më i përbuzur, por Icardi dëshiron fanellën bardhezi

Dikur ishte lojtari më i përbuzur, por Icardi dëshiron fanellën bardhezi

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Dy sezone më parë ai ishte në ndër lojtarët më të dashur tek Interi dhe ndër më antipatikët te Juventusi. Por situata ka ndryshuar totalsht.

----

Tani te zikaltrit nuk gëzon më respektin e mëparshëm, ndërkohë që gjasat janë të mëdha që në sezonin e ardhshëm të mbajë fanellën bardhezi.

Sipas “Sport Mediaset”, argjentinasi dëshiron që të luajë me Juven.

“Zonja e Vjetër” është e gatshme që të ofrojë kolumbianin Juan Cuadrado në shkëmbim për Icardi-n, për të ulur shifrën e dëmshpërblimit.

Icardi këtë edicion është i huazuar te Paris Saint-Germaini, por klubi francez nuk planifikon ta përdorë opsionin për të transferuar atë.

Për argjentinasin është interesuar edhe Napoli, por ai dëshiron të transferohet vetëm te Juventusi.

Edhe Conte-s një lojtar si Cuadrado i pëlqen.

----- ----