Ballina Lajme nacionale Diell dhe rritje temperaturash, por surpriza pasdite, zbuloni parashikimin e motit

Diell dhe rritje temperaturash, por surpriza pasdite, zbuloni parashikimin e motit

8
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Mbi vendin tonë ditën  e sotme do të mbizotërojë një mot i kthjellët. Mesdita dhe pasditja parashikohet që të sjellin kalime vranësirash në zonat malore përgjatë kufirit lindor. Gjithashtu edhe nata do të vijojë në të njëjtat kushte atmosferike, sipas meteoalb.

Temperaturat e ajrit, vlerat minimale do të luhaten nga 2°C në zonat malore deri në 20°C maksimumi në rang territori. Era do fryjë mesatare në tokë deri e fortë në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor-Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim mbi 3 ballë. / Abcnews.al

The post Diell dhe rritje temperaturash, por surpriza pasdite, zbuloni parashikimin e motit appeared first on Abc News.

---- ----
-----