Ballina LifeBizare Diell dhe lojëra, si e kalojnë britanikët fundjavën (FOTO)

Diell dhe lojëra, si e kalojnë britanikët fundjavën (FOTO)

19
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Për britanikët nuk nevojiten temperaturat e larta për të shkuar në plazh dhe moti i çuditshëm këtë fundjavë ka bërë që të mbushen sërish plazhet.

Por jo vetëm bregdeti është vendi i preferuar në kushte të mira atmosferike.

Si pjesë e traditës britanike mund të thuhet se janë edhe garat me kuaj, e ku Zonjat angleze përfitojnë edhe nag moti pa vranësira për të shkuar në stadiume e për të treguar më të mirën nga gardeoba e tyre. Problemi i vetëm mbetet vetëm momenti kur e tejkalojnë me pijet.

Gjithsesi teksa parashikohen edhe dy javë me mot të ngrohtë, siç dallohet edhe nag fotot e më poshtme femrat britanike, e jo vetëm, po mundohen t’i shfrytëzojnë në maksimum këto kaprico të motit, derisa të rikthehen shirat.

---- ----
----
----- ----
-----