Ballina Lajme nacionale Dialogu Kosovë- Serbi/ Komisioneri për Zgjerimin e BE takon Lajçakun: Do të...

Dialogu Kosovë- Serbi/ Komisioneri për Zgjerimin e BE takon Lajçakun: Do të punojmë si një ekip

18
SHPËRNDAJE

Komisioneri për Zgjerimin i BE, Oliver Varhelyi u takua sot me të dërguarin special në Union, Miroslav Lajçak për dialogun Kosovë- Serbi.

Ai shprehet se mes dy palëve pati një diskutim të mirë dhe do të punohet bashkë, si një ekip për krijimin e një momenti të ri për dy vendet, Ballkanin Perëndimor dhe vëtë Bashkimin Europian.

Statusi i plotë

Diskutim i mirë me Përfaqësuesin Special #EU për dialogun Beograd-Prishtinë sot, personalisht. Mezi pres të vazhdojmë të punojmë së bashku, si ekip, në krijimin e një momenti të ri.

-----