Ballina Lajme nacionale Dhunimet që kanë ndodhur në Kosovë, Vasfija do të dëshmojë në Kongresin...

Dhunimet që kanë ndodhur në Kosovë, Vasfija do të dëshmojë në Kongresin Italian

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Vasfiija tashmë do të dëshmojë në Kongresin Italian.

Me iniciativën e ambasadores në Itali, Alma Lama, Vasfije Krasniqi-Goodman do të dëshmojë në Kogresin dhe Sanatin Italian.

Vasfije Krasniqi- Goodman do të dëshmojë para dy komisioneve për dhunimet që kanë ndodhur në Kosovë. Gjatë këtij Kongresi, do të jenë të pranishme edhe ish Presidentja Atifete Jahjaga dhe dy deputete.

Dëshmia do të bëhet nesër më 26 qershor.

---- ---- ----
-----