Ballina LifeBizare Dhomat më të vogla të hoteleve tani mini-zyra

Dhomat më të vogla të hoteleve tani mini-zyra

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Kriza e koronavirusit po detyron operatorët e hoteleve të famshme japoneze të rimendojnë.

Ndër veçoritë më të famshme japoneze: hotele me kapsula me dhoma hoteli që janë aq të vogla sa nuk mund të qëndrosh i drejtë në to.

Pasojat e pandemisë tani po bien në kohë të reja për operatorët e këtyre institucioneve të çuditshme, transmeton rtv21.tv.

Turizmi është në rënie dhe kërkesa për dhoma hoteli ka rënë ndjeshëm.

Një hotel kapsulë në Tokio ka ndërruar formë dhe jep me qira mini-zyra për rreth 30 euro në ditë./21Media

The post Dhomat më të vogla të hoteleve tani mini-zyra appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----