Ballina LifeBizare Dhitë bëjnë joga, trendi i ri “pushton” Suedinë – VIDEO

Dhitë bëjnë joga, trendi i ri “pushton” Suedinë – VIDEO

36
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ushtrimin i jogës nuk është i pazakontë, por kur për shtrirjen e muskujve ju bashkëngjiten dhitë, kjo atëherë bëhet ‘hit’.

Të shumtë janë ata që besojnë se prania e këtyre kafshëve i qetëson më shumë teksa bëjnë joga, dhe në këtë mënyrë u krijua trendi më i ri.

E ky trend tashmë ka pushtuar edhe Suedinë, të cilët kanë krijuar edhe kurse të veçanta për joga me dhi.

Kursi është formuar nga Malin Tyren Bakken, e cila dëgjoi për herë të parë për jogën me dhi kur vizitoi familjen në New York, dhe kur u kthye në Lidingo të Stokholmit, ku ajo ka një duzinë dhish, vendosi që ta kthejë këtë trend në një formë biznesi.

Çdo kurs përbëhet nga të paktën 20 persona, të cilët bëjnë joga me dhitë që kalojnë nëpër këmbët e tyre.

---- ----
----
----- ----
-----