Ballina Lajme Bota/Rajoni Dhimbje e madhe/ Të gjakosur dhe me lot në sy, si ranë...

Dhimbje e madhe/ Të gjakosur dhe me lot në sy, si ranë bombat mbi fëmijët sirianë (FOTO)

108
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Të mposhtur nga frika, sytë e tyre të mbushur me lot dhe të rënduar psikologjikisht. Këta fëmijë janë pasqyra që ilustrojnë më së miri kostot e tmerrshme të luftës civile në Siri.

Tre vogëlushët u shpëtuan nga shtëpitë e tyre, pasi një sulmi ajror me bomba në qytetin e Idlib. Viktimat e vegjël shihen të mbuluar nga gjaku dhe të traumatizuar.

Pamjet e publikuara pas shpëtimit tregojnë fëmijët e gjorë të mbuluar nga gjaku. Fytyrat e tyre janë të zbardhura nga pluhuri dhe të mbushura me dhimbje.

---- ----
----
-----
-----