Ballina Showbiz Dhimbje e madhe në familjen e këngëtarit shqiptar, humb njeriun më të...

Dhimbje e madhe në familjen e këngëtarit shqiptar, humb njeriun më të shtrenjtë

407
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Gazetarja dhe rokerja e njohur kosovare, Violeta Rexhepagiqi, ka ndërruat jetë.

----

Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur kolegia e saj, Minire Fetahu. Kjo e fundit ka bërë një status në “Facebook”, ku me pikëllim tregon për ndarjen nga jeta të Violetës.

“Me pikëllim dhe me dhimbje të madhe ju jap një lajm shumë të trishtë. Ndërroi jetë rokerja e madhe dhe gazetarja e njohur Violeta Rexhepagiqi.

Për ngjarjet dhe tragjeditë, torturat burgosjet që i ndodhshin popullit shqiptarë dhe helmimet e nxënsave ajo e i nformoi tërë botën. Viki e jona e dashur me vite punoi nē RTP pastaj ne RTK dhe gjatë viteve të ’90 ishte korrespodente e TV Sky News

Ngushëllime më të sinqerta Armendit, Meritës dhe gjithë familjes Rexhepagiqit🌹😭”, shkruan Minire.

Ndërkohë Violeta për vite me radhë raportoi për torturat e popullit shqiptar nga strukturat serbe dhe pas RTP-së, punoi edhe në RTK dhe në TV Sky News.

Kujtojmë që Violeta ishte motra e kantautorit Armend Rexhepagiqi.

----- ----