Ballina Lajme nacionale Dështon sërish miratimi i projektligjit për rimëkëmbje ekonomike

Dështon sërish miratimi i projektligjit për rimëkëmbje ekonomike

10
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Gashi: Të votohet përsëri projektligji për rimëkëmbje ekonomike.-Selimi: Kuvendi po kthehet në teatër.-Ismajli: Hedhja në votim nuk zgjidh problemet e qytetarëve.-Haxhiu: Të rikthehet funksionimi në sistemin publik.-HaxhiuËshtë për keqardhje spektakli që po ndodh në zyrat e OVL-së së UÇK-së.-Xhemajli: Orientimi në prona private të bën të dyshosh për korrupsion

Edhe në seancën e pasdites të Kuvendit të Kosovës koalicioni në pushtet bëri përpjekje të re për miratimin e Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike.

Dhe. përsëri nuk u sigurua numri i mjaftueshëm i votave.

Në këtë seancë u shqyrtuan pikat e parapara në rendin e ditës./21Media

The post Dështon sërish miratimi i projektligjit për rimëkëmbje ekonomike appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----