Ballina Lajme nacionale Deri tani mbi 900 viktima nga Covid-19 në Kosovë

Deri tani mbi 900 viktima nga Covid-19 në Kosovë

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Deri tani në Kosovë nga Covid-19 kanë humbur jetën 948 persona, kështu bënë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik.

Numri total i rasteve pozitive është 36.253 raste, kurse numri i të shëruarve është gjithsej 22.137. Aktualisht janë 13 mijë e 168 raste aktive me koronavirus.

1.651 TESTIME, 391 TË SHËRUAR DHE 704 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Wednesday, November 25, 2020

Mbi 900 pacientë të infektuar me koronavirus po mjekohen në Qendrën Klinike Univeristare të Kosovës dhe në Spitale rajonale. Numri i lartë i të infektuarve ka bërë që kapacitetet spitalore të stërngarkohen. /21Media

The post Deri tani mbi 900 viktima nga Covid-19 në Kosovë appeared first on RTV21.

---- ---- ----
-----