Ballina Sport Derbi i Madonninës, në mbrëmje sfida e 224 Milan – Inter

Derbi i Madonninës, në mbrëmje sfida e 224 Milan – Inter

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Sonte në mbrëmje luhet derbi i Madoninës me Milanin që pret Interin.

Këtë sezon derbi vjen shumë shpejtë që në javën e 4-t, dhe favorit për ta fituar derbin me numër 224-t sheh skuadrën e Interit.

Statistikat flasin në favor të zikaltërve që në 223 takimet e mëparshme numërojnë 80 fitore kundrejt 76 të kuqezinjëve ndërsa 67 ndeshje kanë përfunduar në barazim.

Interi e ka nisur në mënyrën më të mirë këtë sezon dhe pas 3 javëve të para kryeson me pikë të plota, por barazimi në Champions ndaj Slavias së Pragës ka ulur disi entuziasmin.

Milani ndërkohë ka grumbulluar 6 pikë në 3 javët e para por problemi qëndron te fakti se kuqezinjtë nuk prodhojnë lojë dhe do të kërkojnë të bëjnë kthesën në këtë aspekt pikërisht në derbi.

Giampaolo ka vetëm 2 mungesa për këtë ndeshje ato të Calabrias i skualifikuar pas kartonit të kuq që mori ndaj Veronas dhe Caldaras i dëmtuar, ndërkohë që Conte ka në dispozicion të gjithë grupin e futbollistëve. Rreth 72 mijë tifozë pritet të jenë në shkallët e San Siros jo në kapacitet të plotë për kushte sigurie, në një derbi që pritet të dhurojë emocione dhe spektakël.

Milan-Inter do të startojë në orën 20:45.

The post Derbi i Madonninës, në mbrëmje sfida e 224 Milan – Inter appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.

---- ----
-----