Ballina Lajme nacionale Deputeti serb: Është koha e pajtimit të serbëve dhe shqiptarëve

Deputeti serb: Është koha e pajtimit të serbëve dhe shqiptarëve

73
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Zyrtarë në Serbi po konsiderojnë si lajm të mirë marrëveshjet në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Deputeti i Partisë së Serbisë Moderne (SMS), Aleksandar Stevanoviq tha sot se nënshkrimi i një kontrate me Bankën Evropiane të Investimeve (EIB) për ndërtimin e autostradës Nish- Merdare është një lajm i mirë.

Sipas tij, është koha për pajtim dhe bashkëpunim në fushën ekonomike të serbëve dhe shqiptarëve, siç tha ai dy popujve më të mëdhenj të Ballkanit Perëndimor”.

“Është koha për pajtim, për bashkëpunim ekonomik midis serbëve dhe shqiptarëve, të cilët janë dy kombet më të mëdha në Ballkanin Perëndimor, për evropianizimin dhe modernizimin, për ndërtimin e një stabiliteti afatgjatë,” tha ai.

---- ----
----
----- ----
-----