Ballina Lajme nacionale Deputeti i LDK-së tregon kur pritet të nis punën Kuvendi

Deputeti i LDK-së tregon kur pritet të nis punën Kuvendi

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Deputeti i LDK-së thotë se edhe dy javë Kuvendi fillon punën.

Deputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli pas regjistrimit si ligjvënës në Kuvend ka thënë se për dy javë pritet që parlamenti të fillojë punën.

“Prizren, Suharekë, Istog, pas regjistrimit si deputetë. Tani edhe 2 javë ndajnë, kur Kuvendi fillon me punën, ku na presin sfida të mëdha. Jemi zgjedhur për të gjetur zgjidhje për sfidat dhe për ti dhënë udhë proceseve. Optimistë në tejkalimin e çdo pengese, drejt suksesit”, shkruan ai në Facebook.

Sot ka nisur edhe procesi i regjistrimit të deputetëve të rinj të Kuvendit të Kosovës, ndërsa ende nuk është caktuar ndonjë datë se kur do të mbahet seanca konstituive.

---- ---- ----
-----