Ballina Lajme nacionale Deputeti i LDK-së – Devollit: Mos i merr paratë janë të qytetarëve

Deputeti i LDK-së – Devollit: Mos i merr paratë janë të qytetarëve

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Komisioni parlamentar për Telekomin është duke e intervistuar pronarin e Z-Mobile, Blerim Bevollin.

Deputeti Armend Zemaj i ka kërkuar biznesmenit dhe pronarit të Z-Mobile, Blerim Devollit që të tërhiqet nga kërkesa e tij për t’ia marrë rreth 30 milionë euro Telekomit.

“Ty nuk të takojnë ato pare, është lutje që ti mos mi marrë ti paret. Ato para i takojnë qytetarëve të vendit”, i tha Zemaj, Devollit.

Devolli me zë të ulët tha: “Ne i kemi proceset gjyqësore….”. Duke mos u tërhequr për marrjen e këtyre parave.

---- ---- ----
-----