Ballina Lajme nacionale Deputeti i Kuvendit bën thirrje që të votohet ligji për sponsorizimin e...

Deputeti i Kuvendit bën thirrje që të votohet ligji për sponsorizimin e sportit artit dhe kulturës

13
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka kërkuar nga kolegët e tij që të votojnë ligjin për sponsorizimin e sportit artit dhe kulturës.

Ai ka treguar që në dy ditët e fundit ka pranuar reagime të shumta nga klubet sportive dhe se ju ka premtuar mbështetje.

Më poshtë e gjeni postimin e plotë të Daut Haradinajt:

“Kosova e meriton ta ketë të votuar ligjin për sponsorizimin e sportit artit dhe kulturës, prandaj ju bëj thirrje kolegëve të mi pa dallim partie që ta kalojmë këtë ligj pasi që herët a vonë do të kalojë.

Sot dhe dje kam pranuar reagime të shumta nga klubet sportive dhe ju kam premtuar mbështetje të pa rezervë.”, kishte shkruar ai.

---- ---- ----
-----