Ballina Lajme nacionale Denoncimi/ Furgoni i Rilindjes kapet mat, ja si shpërndahet miell për votuesit...

Denoncimi/ Furgoni i Rilindjes kapet mat, ja si shpërndahet miell për votuesit (Fotot)

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi, ka bërë një denoncim duke publikuar dhe video e foto.

Fotot e publikaura prej Baçit, tregojnë një furgon me logon “Bashkia që duam”, ku në bagazhin e tij janë disa thasë me miell.

Bashkia qe duam, vazhdon fushaten shperndan miell, edhe ne keto momente, afer shkolles Pinellopi Piro, ku dhe votohet”, shkruan Baçi.

Por ky nuk ësthë denoncimi i vetëm i PD, pasi dhe Edi Paloka në një deklaratë në seli publikoi një video ku sipas tij njerëz të Ramës e Veliajt paguanin njerëz për të shkuar që të votonin.

---- ----
-----