Ballina Lajme nacionale Debati për luftën civile/ Lesi – Bolinos: Po plasi këtu t’i Karlo...

Debati për luftën civile/ Lesi – Bolinos: Po plasi këtu t’i Karlo ja mbathe në Itali!

31
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Nikollë Lesi, botues i “Koha Jonë” është përplasur në studion e emisionit Open me gazetarin Carlo Bollino.

Ndërkohë që ky i fundit ka kundërshtuar dekretin e Presidentit Ilir Meta për ç’dekretimin e zgjedhjeve vendore, Nikollë Lesi ja ktheu: “Ti Carlo je italian dhe nëse plas ndonjë rrëmujë këtu ikën i pari në vendin tënd, kurse ne këtu mbetemi siç jemi…”, duke lënë të kuptohet se vendimi i Kreut të Shtetit ishte jetik për demokracinë.

Ndërsa Mesila Doda tha se shtyrja e zgjedhjeve është një precedent që e kanë bërë edhe presidentët Bujar Nishani e Alfred Moisiu më përpara. Ajo tha se Meta e mori vendimin duke evituar përplasjen civile.

---- ----
-----