Ballina Lajme nacionale Daut Haradinaj ndalohet në Vjenë, shkak fletarrestim i lëshuar nga Serbia

Daut Haradinaj ndalohet në Vjenë, shkak fletarrestim i lëshuar nga Serbia

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Fletarrestet e lëshuara nga Serbia, ndalohet Daut Haradinaj në Vjenë.

Torturat dhe maltretimet ndaj familjes Haradinaj nuk kanë të ndalur.

Pas ndalimit që iu bë kohë më parë kryeministrit Ramush Haradinaj, në Francë, një fat të tillë sot e ka përjetuar edhe vëllai i tij, Dauti.

Burimet e Indeksonline kanë thënë se deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, është ndaluar nga autoritetet austriake me fletarrest ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia.

Ai është kapur nga policia në Vjenë ndërsa ende nuk dihet se si do të procedojnë.

Ndalimi është bërë rreth orës 14 e 30 ndërsa Indeksonline do t’iu mbajë të informuar për çdo zhvillim përkitazi me këtë rast.

---- ---- ----
-----