Ballina Lajme nacionale Dastid Pallaska godet Edi Ramën: Kosova mori goditjen më të madhe politike...

Dastid Pallaska godet Edi Ramën: Kosova mori goditjen më të madhe politike në pesë vitet e fundit

145
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Dastid Pallaska thotë se Edi Rama ia dha Kosovës goditjen më të madhe politike në pesë vitet e fundit.

Analisti politik, Dastid Pallaska, në Pressing të T7 ka komentuar iniciativën dhe bashkëpunimin ndërmjet kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq, për krijimin e një “Mini Schengeni” ballkanik, shkruan Gazeta Express.

Pallaska thotë se Vuçiq po e shfrytëzon Edi Ramën, për ta paraqitur Kosovën si një shtet jo bashkëpunues në rajonin e Ballkanit Perëndimor.

Teksa ka folur për këtë, Pallaska ka përmendur kritikën e Edi Ramës për Kosovën të bërë nga Ohri, ku Rama kishte thënë se Kosova nuk po bashkëpunon për iniciativa që për qëllim kanë bashkëpunimin në mes vendeve të rajonit.

“ Kjo ishte goditja më e madhe politike për Kosovën në pesë vitet e fundit”, ka thënë Pallaska.

Nismën e Ramës me Vuçiqin e kanë kundërshtuar të gjithë krerët e politikës kosovare. Madje kreu i LDK’së, Isa Mustafa, e ka quajtur si një përpjekje për krijimin e një Jugosllavie të re.

---- ----
----
----- ----
-----