Ballina Lajme nacionale Dalin pamjet, ja kush po i sulmon njerëzit në autostradën e...

Dalin pamjet, ja kush po i sulmon njerëzit në autostradën e Serbisë

746
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Disa grupe të tifozëve po i sulmojnë njerëzit në autostradën e Serbisë.

Kanë dalur pamje të grupit të tifozëve ultra të Klubit të Partizanit, ata dyshohet se për çdo ditë po sulmojnë shqiptarët që kalojnë nëpër Autostradën e Serbisë.

----

Danas raporton se ata pothuajse çdo cep të autostradës dalin dhe i sulmojnë veturat me targa të huaja. Tiparet e tyre duken ultra nacionaliste dhe raciste të nxitura nga dikush.

Gazeta ka publikuar edhe pamuje të reja të sulmit, të cilat mund t’i shihni më poshtë.

Ndërsa, policia e Serbisë i ka identifikuar ata si ‘tifoz të partizanit’

Ata janë kapur në nje inçizim gjatë sulmit ne autostradë. Viktima tyre e fundit ishte një veture me tabela të Vojvodinës ku 2 udhëtarë të saj janë rrahur dhe kanë pësuar preje dhe lëndime trupore.

Kutojmë se javën e kaluar një autobus me shqiptar është sulmuar në Serbi, të cilët po udhëtonin drejt Gjermanisë. Deri më sot, sulmi ka qenë i paidentifikuar.

----- ----