Ballina Lajme nacionale Dalin pamjet e nga grabitja e armatosur në Shtime, qytetarët bërtasin të...

Dalin pamjet e nga grabitja e armatosur në Shtime, qytetarët bërtasin të tmerruar

180
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një grabitje e armatosur ka ndodhur sot në Shtime.

Mëngjesin e sotëm në Shtime ka ndodhur një grabitje e armatosur në filialin e një banke. Lajmin e grabitjes e ka konfirmuar edhe policia.

Policia e Kosovës bën të ditur se rasti ka ndodhur rreth orës 08:15, ndërsa ende nuk dihet shuma e parave të grabitura.

“Sot rreth orës 08:15, në rrugën “Tahir Sinani” ka ndodhur një rast grabitje me armë kur në lokalet e bankës kanë hyrë katër persona të armatosur me armë të gjata dhe nën kërcënimin e armës, nga punëtorja kanë kërkuar që t’i dorëzojë paratë nga arka, shuma nuk dihet për momentin.

Me këtë rast ka pasur edhe shkrepje arme në ajër nga ana e një të dyshuari por nuk ka persona të lënduar”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Policia ka bërë të ditur se të dyshuarit janë larguar nga vendi i ngjarjes me një fugon. Ndërkaq, gjatë ndjekjes së të dyshuarve ka pasur gjuajtje me armë nga ana e tyre në drejtim të policies, shkruan express.

Me poshtë e keni video nga vendi i ngjarjes, ku dëgjohet se qytetarët janë tmerruar nga kjo ngjarje.

---- ----
----
----- ----
-----