Ballina Lajme nacionale Dalin pamje të fëmijës së parë të lindur në vitin 2020 në...

Dalin pamje të fëmijës së parë të lindur në vitin 2020 në Kosovë

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Gjinia e foshnjës së parë të lindur në Kosovë për vitin 2020, është djalë.

Pak minuta pas ndërrimit të moteve ka lindur fëmiu i parë në QKUK.

Gjendja shëndetësore e fëmijës dhe nënës është e mirë.

Fëmija i parë që u lind në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK në vitin 2020, është djalë.

Nëna dhe fëmija i porsalindur, sipas mjekut kujdestar janë mirë me shëndet.

---- ---- ----
-----