Ballina Showbiz Dalin detaje, kështu u njoftua Dua Lipa me të dashurin e ri

Dalin detaje, kështu u njoftua Dua Lipa me të dashurin e ri

100
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kështu u njoftua Dua Lipa me të dashurin e ri.

Superylli i muzikës pop Dua Lipa ka dominuar listat e Britanisë së Madhe që nga publikimi i hitit të saj, “New Rules”. Këngëtarja shqiptare gëzoi sukses të mëtejshëm me këngët si “One Kiss” dhe “IDGAF”.

Kohët e fundit, Dua ka nisur një lidhje të re dashurie me anëtarin më të ri të familjes së famshme Hadid. Por si u takuan Dua Lipa dhe Anwar Hadid? Ja gjithçka që dimë për çiftin…

Sipas TMZ, lidhja e Hadid dhe Duas nisi në fillim të qershorit 2019, pasi modeli amerikan tregoi disa nga veprat e tij muzikore për fituesen e çmimit “Grammy”. Një burim i tha faqes së internetit se gjërat midis palëve “filluan të zhvilloheshin në fillim të qershorit”, dhe pasi zbuloi se Lipa ishte ndarë nga i dashuri i saj afatgjatë, Hadid “e bindi atë për një takim”. Duke folur për TMZ, burimet vazhduan të pohonin se çifti “dolën, kaluan kohë së bashku dhe pëlqenin njëri-tjetrit”.

Pra, detajet e sakta rreth asaj se kur çifti janë takuar për herë të parë janë disi të mjegullta.

Siç raportohet nga The Sun, Hadid dhe Lipa u lidhën gjithnjë e më shumë gjatë gjithë muajit qershor dhe u panë madje duke shijuar një takim intim në Malibu. Marrëdhënia mes tyre filloi disa javë pas ndarjes nga ish-i dashuri i Duas, Issac Carew, dhe kur fliste për ndarjen e fundit të artistes Lipa, një burim i tha gazetës: “Dua dhe Isaku kanë shumë histori dhe ai ka një vend të veçantë në zemrën e saj. Por ajo ka qenë në Los Angeles pothuajse që kur ata u ndanë, dhe kështu ajo ka pasur më shumë kohë që të njihet me Anwarin”.

Sipas Vogue , Hadid u nda nga aktorja Nicola Peltz në vitin 2018 dhe më parë ishte romantikisht i lidhur me sytë e Sofie Richies dhe Kendall Jenner – dhe ndonëse disa raporte sugjeronin se Hadid dhe Lipa u lidhën së pari për dashurinë e tyre për muzikën, nuk mund të fajësohet se vëllai i superyllit Gigi Hadid, mund të ketë luajtur rolin e personit që ka bërë hapin e parë.

Sipas Harpers Bazaar, çifti u pa kohët e fundit së bashku në festivalin muzikor britanik “Summer Time Hyde Park” në korrik – dhe siç raportohet nga Revista People, çifti më i ri i showbizit u panë sërish bashkë në koncertin e “Amazon Prime Day” në New York.

Megjithatë, pavarësisht se lidhja e tyre është mjaft e hapur deri më tani, asnjëra palë nuk ka komentuar publikisht mbi statusin aktual të marrëdhënieve të tyre. Pra, ndoshta ky çift po përpiqet t’i mbajë gjërat në qendër të vëmendjes, dhe nëse është kështu, është më mirë për ta.

---- ---- ----
-----