Ballina Teknologji Dali pamjet e para të veturës së shumëpritur nga ‘Volkswagen’

Dali pamjet e para të veturës së shumëpritur nga ‘Volkswagen’

69
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Fotografitë e para të veturës së shumëpritur nga ‘Volkswagen’.

‘Id Crozz’ nga Volkswagen ka bërë paraqitjet e para në publik, pas testimit të veturës.

Në fund të vitit, kompania gjermane që bën prodhimin e automobilave e sjellë modelin ‘ID.3’, që do ta formojë grupin e makinave elektrike ID, si mënyrë zëvendësimi të ‘Beetle’ dhe ‘Golf’, transmeton lajmi net.

Prodhimi i firmës gjermane vjen me 302 kuaj-fuqi dhe autonomi deri në 480 kilometra.

Ai pritet të lansohet më 2020-ën. Ende nuk është bërë e ditur se çfarë çmimi do të mbajë.

---- ----
----
-----
-----