Ballina Lajme Bota/Rajoni Çudia e madhe, infermierja rezulton 8 herë me koronavirus brenda…

Çudia e madhe, infermierja rezulton 8 herë me koronavirus brenda…

44
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një infermiere kanadeze që u infektua me koronavirus muaj më parë, ka rezultuar tetë herë pozitive në 50 ditët e fundit.

Sipas mediave të huaja, më 30 mars, Tracy Schofield nga Ontario, filloi të përjetojë simptoma të tillla si ethe dhe kollë.

----

Të nesërmen ajo u testua për herë të parë për COVID-19, dhe doli pozitive. Schofilet, 49 vjeçe, kaloi dy javë në izolim, por testi i saj i dytë doli përsëri pozitiv, dhe që atëherë edhe gjashtë herë rezultoi pozitive me coronavirus.

Ndërkohë mjekët i thanë nënës së tre fëmijëve se nuk besojnë se ajo mund ta infektojë dikë, por që nuk kanë përgjigje konkrete për rezultatin e saj.

 

----- ----