Ballina Sport CR7 dhe shokët e kombëtares i vijnë në ndihmë futbollit portugez

CR7 dhe shokët e kombëtares i vijnë në ndihmë futbollit portugez

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Futbolli në Portugali po kalon një krizë për shkak të pandemisë së COVID-19. Mediat shkruajnë se klubet rrezikojnë falimentimin. Por ylli portugez Cristiano Ronaldo, bashkë me shokët bëjnë një gjest për tu vlerësuar.

----

Duke qenë se shumë klube në ligat e ulëta rrezikojnë pasi kanë financa të dobëta, Ronaldo dhe lojtarët e kombëtares portugeze, kanë vendosur që gjysmat e bonuseve të marra për kualifikimin në Euro 2020, ta japin për klubet e ligave të ulëta, që kapin shifrën e 4.7 milionë euro.

CR7 që ndodhet në Portugali edhe më parë ka ndihmuar punonjësit e shëndetësisë duke financuar blerjen e pajisjeve mbrojtëse shëndetësore.

----- ----