Ballina Teknologji Covid-19 vazhdon të “ushqejë” biznesin e Netflix dhe platformave të tjera

Covid-19 vazhdon të “ushqejë” biznesin e Netflix dhe platformave të tjera

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Pandemia vazhdon të ushqejë biznesin e Netflix dhe platformave të tjera që ofrojnë filma dhe seri televizive në pajtim, duke ofruar një burim argëtimi në shtëpi në kohë bllokimi.

Sipas të dhënave nga Strategy Analytics, tremujori i tretë u mbyll me 769.8 milionë abonentë në të gjithë botën, 28.3% më shumë se 552.1 milionë një vit më parë.

Bazuar në një analizë të 21 platformave kryesore të abonimit në video, sondazhi i studiuesve thekson rritjen vjetore prej 217.6 milionë pajtime.

Kjo është shifra më e lartë e regjistruar ndonjëherë, duke mundur rekordin e 211.7 milionë abonentëve të rinj në tremujorin e katërt të 2018.

”Midis kompanive, “Netflix padyshim që mbetet udhëheqësi i padiskutueshëm, por pjesa e tij është ulur në mënyrë të vazhdueshme për shkak të ardhjes së lojtarëve të rinj”, vëren analisti Michael Goodman.

Disney +, me rritje të shpejtë dhe zgjerim gjeografik, renditet në vendin e dytë.

---- ----
----
-----
-----