Ballina Lajme Bota/Rajoni COVID-19: Parisi drejt mbylljes së bareve, por jo të restoranteve

COVID-19: Parisi drejt mbylljes së bareve, por jo të restoranteve

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Infeksionet me COVID-19 në të gjithë botë nuk po ndalen, duke arritur në 35 milionë.

Ndërkohë, në Paris përkeqësohet situata dhe është dhënë urdhër për mbylljen e bareve.

Ministri i Shëndetësisë, Olivier Véran, theksoi se donte që Parisi largohej nga zona e kuqe në atë të alarmit maksimal shëndetësor.

”Përballë rritjes së rasteve, 17 000 dhe 12 500 në dy ditët e fundit të regjistruara në Francë nesër do të kalojmë në zonën maksimale të alarmit, për të mos u futur në zonën e kuqe”, theksoi ai.

Sipas ministrisë do të mbyllen baret, por jo restorantet.

---- ----
----
----- ----
-----