Ballina Lajme nacionale Covid-19 ‘mbërthen’ shkollat e Elbasanit, 41 mësues dhe 18 nxënës të infektuar

Covid-19 ‘mbërthen’ shkollat e Elbasanit, 41 mësues dhe 18 nxënës të infektuar

10
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Lajmi i Fundit
Covid-19 ‘mbërthen’ shkollat e Elbasanit, 41 mësues dhe 18 nxënës të infektuar

Vijojnë të shtohet numri i të infektuarve në radhët e stafeve pedagogjike dhe mes nxënësve në shkollat e Elbasanit.

Mësohet se ka shkuar në 41 numri numri i mësuesve të infektuar me koronavirus në Elbasan ndërsa janë prekur edhe 18 nxënës në shkolla të ndryshme në qytet.

Nga raportimi i djeshëm i rasteve, Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në vend ishin konfirmuar 801 të infektuar me koronavirus. Prej tyre, 16 raste pozitive ishin nga Elbasani.

Covid-19 ‘mbërthen’ shkollat e Elbasanit, 41 mësues dhe 18 nxënës të infektuar
Jonida Dama

---- ----
----
----- ----
-----