Ballina Shëndetësi Covid-19/ Keni shqetësime dhe stres? ISHP nxjerr udhëzimet: Ja çfarë duhet të...

Covid-19/ Keni shqetësime dhe stres? ISHP nxjerr udhëzimet: Ja çfarë duhet të bëni

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

I

nstitui i Shëndetit Publik ka publikuar disa këshilla se si mund të përballemi me stresin gjatë kësaj periudhe te veshtire per shkak te javeve te gjata te izolimit.

----

ISHP thekson se eshte normale te ndihet shqetesim, konfuzion apo frike. Ajo qe mund t’ju ndihmoje eshte biseda me njerez te cileve u besoni.

Nder te tjera duhet te ndergjegjesoheni se jo gjithcka degjoni lidhur me virusin mund te jete e vertete.

Duhet gjithashtu te menaxhoni emocionet ne menyre te shendetshme.

 

----- ----