Ballina LifeBizare Cili laps është më i gjati?

Cili laps është më i gjati?

28
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Testi që mund të përcaktojë intelektin tuaj

Në vitin 2016, hulumtimet e kryera nga psikologë evolucionarë kanë ekzaminuar se si densiteti i popullatës prek një individ.

Është zbuluar se njerëzit me IQ të lartë kanë treguan karakteristika të mrekullueshme të ngjashme.

Më poshtë ju sjellim tri pyetje, të marra nga bright side, që do t’ju ndihmojnë të zbuloni nëse jeni njëri prej tyre. Testi është tërësisht subjektiv, përcjell rtv21.tv

A mund të jetoni në një pjesë të populluar shumë nga një qytet i madh?

Jo, shumë njerëz më stresojnë.

Unë nuk do të shqetësohesha; do të ndihem si në shtëpi.

A ndiheni të trishtuar ose të vetmuar dhe përjetoni “simptoma tërheqjeje” nëse nuk jeni në kontakt të vazhdueshëm me miqtë tuaj?

Pak a shumë.

Jo në të vërtet.

A jeni dakord me përgjigjien?

Aspak.

Po, është e vërtetë.

Rezulatet

Nëse keni zgjedhur opsionin e parë për çdo pyetje, atëherë jeni me siguri i lartë në “indeksin e lumturisë”.

Nëse keni zgjedhur opsionin e dytë për çdo pyetje, ju zotëroni cilësitë tipike të dikujt me një IQ të lartë.

Siç ka treguar hulumtimi, njerëzit me aftësi të fuqishme intelektuale janë më të aftë për të zgjidhur detyrat evolucionare dhe ato përshtaten më shpejt në mjedise të reja (në këtë rast, zona shumë të populluara të qyteteve të mëdha). Për shkak se këta njerëz janë më të mirë në menaxhimin e stresit të të jetuarit në një metropol dhe nuk kanë nevojë për mbështetje nga miqtë e tyre, ata janë më të pavarur dhe mund të mbijetojnë vetë. Për më tepër, aftësia për të parë gjërat në mënyra të ndryshme është shumë e rëndësishme. Pra, nëse i shikoni lapsat nga një kënd tjetër, do të shihni që në perspektivë lapsi i mesëm është më i gjati.

Nëse keni zgjedhur mundësi të ndryshme, atëherë me siguri keni gjetur një mjedis të lumtur midis lumturisë dhe inteligjencës./21Media

The post Cili laps është më i gjati? appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----