Ballina Lajme nacionale Cili është dallimi thelbësor mes islamit e krishterimit? Flet Hoxha nga Mitrovica

Cili është dallimi thelbësor mes islamit e krishterimit? Flet Hoxha nga Mitrovica

50
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Hoxhë Enis Rama ka folur për Zotin gjatë një interviste në emisionin “Pressing”, në televizionin T7.

Ai është deklaruar për dallimet mes fesë islame dhe asaj të krishterë, kur bëhet fjalë për Zotin.

Sipas Ramës, krishterimi dallohet nga islami për nga besimi se Zoti ka djalë.

Më herët, Rama ka thënë se “rregullat e kësaj bote nuk vlejnë për Zotin”.

Zoti “nuk fle dhe nuk ha”, është shprehur ai më tej.

---- ---- ----
-----