Ballina Shëndetësi Cila është dieta më e mirë për të humbur peshën që e...

Cila është dieta më e mirë për të humbur peshën që e shtoni gjatë pushimeve

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Por për të gjithë ata që dëshirojnë të i humbasin kilogramëyt e “pushimit”, egzistojnë dieta të ndryshme dhe të shpejta, raporton “the independent”, transmenton lajmi.net.

“Ketogenic Diet”, hynë në kategorinë e dietave më të mira, e cila kërkon rritjen e yndyrnave dhe uljen e karbohidrateve.

“Dash Diet”, njerëzit që ndjekin këtë dietë, ulin rrezikun e shtypjes së gjakut dhe diabetit. Kjo dietë përfshinë: perimet, mishin e pulës ose të peshkut, pemët, arrat.

“Mediterranean diet”, përfshinë sa më shumë fruta, perime, vaj të ullirit, mishë peshku, vezë,  dhe jogurt. /Lajmi.net/

---- ----
-----